شماره تماس اضطراری

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۲

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۳

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۴

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۵

شماره فکس

+۹۸-۲۱-۸۹۷۷۹۹۹۰

ساعات پاسخگویی، ۹ الی ۲۱

شماره تماس اضطراری

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۲

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۳

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۴

+۹۸-۹۱۰۷۸۹۳۱۰۵

شماره فکس

+۹۸-۲۱-۸۹۷۷۹۹۹۰

ساعت پاسخگویی

همه روزه : ۹ الی ۲۱

جمعه , تعطیلات رسمی : ۹ الی۱۷

فرودگاه تبریز آماده استفاده از شرایط پسابرجام است

(0)
ارسال شده توسط اخلاقی بخش
ارسال شده در Jan 01, 1970
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی تاکید کرد؛ فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز در بسياري از حوزه ها جزو نخستين فرودگاه هاي كشور محسوب مي شود.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای آذربایجان شرقی مصطفی صفایی در نشستی خبری با نمایندگان رسانه های جمعی در فرودگاه تبریز با تاکید بر این مطلب به تشریح وضعیت فرودگاه تبریز در گذشته، حال و آینده پرداخت و گفت: مهم ترين اولويت در صنعت هوايي بحث ارتقاء ايمني است كه در اين حوزه بهره برداري از نخستين باند تمام بتني كشور و همچنين تجهيز آن به سيستم روشنايي باند CAT 2 از مهمترين اقدامات صورت گرفته در فرودگاه تبریز است.

صفايي با اشاره به پروژه نصب ديزل ژنراتورهاي فرودگاه تبريز گفت: اين پروژه از الزامات سيستم روشنايي باند CAT 2  است و وظيفه آن تامين برق ايمن و بدون وقفه (Non Breaker) سيستم روشنايي باند بتني و تجهيزات ناوبري آن است كه براي نخستين بار در سطح فرودگاه هاي كشور انجام مي پذيرد و با عملياتي شدن آن به هيج وجه شاهد قطعي برق حتي براي چند ثانيه هم نخواهيم بود.

مديركل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي با اشاره به اقدامات اين اداره كل در حوزه خدمات دهي به مسافران نيز گفت: در ماههاي اخير طرح ارتقاء كيفيت خدمت رساني به مسافران در فرودگاه هاي كشور به اجرا در آمده است كه فرودگاه تبريز نيز اقدامات قابل توجهي در اين حوزه مانند ساماندهي نمازخانه ها، سرويس هاي بهداشتي، چرخ دستي ها، مناسب سازي براي استفاده از معلولين و هر اقدامي كه مربوط به خدمت رساني به مسافران در ترمينال ها مي شود، انجام داده است.

صفايي همچنين از پروژه هاي پاركينگ طبقاتي و ترمينال بين المللي 14000 مترمربعي فرودگاه تبريز به عنوان دو پروژه مهم استاني ياد كرد و گفت: با عنايت به ورود هواپيماهاي جديد به ناوگان هوايي كشور و افزايش ترافيك پروازي فرودگاه ها در ماه ها و سال هاي آينده توسعه ترمينال 14000مترمربعي از مهم ترين اولويت هاي فرودگاه تبريز است كه در مرحله انتخاب پيمانكار قرار دارد و هر پيمانكار داخلي و خارجي كه حائز شرايط قانوني باشد، مي تواند در اين پروژه فعاليت كند.

وي همچنين از بهره برداري قريب الوقوع پروژه پاركينگ طبقاتي فرودگاه تبريز خبر داد و گفت: عمليات اين پروژه از تاريخ 31 فروردين ماه سال جاري از سر گرفته شده است و هم اكنون با سرعت و دقت در حال پيشرفت است كه واجد مشخصات منحصر به فردي است كه از آن جمله مي توان به اجراي سازه بتن با عرشه فولادي براي نخستين بار در شمال غرب كشور اشاره كرد كه مساحت كل پروژه پاركينگ طبقاتي فرودگاه تبريز 13000 مترمربع  است كه در 3 طبقه احداث مي شود.

صفايي در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران، خريد يك دستگاه خودروي 3 كاره برف روب بسيار پيشرفته و همچنين استفاده از سيستم ILS را از مهم ترين اقدامات فرودگاه تبريز در اين حوزه دانست و گفت: اگر در برخي روزهاي فصل زمستان و هنگام بارش برف شاهد تاخير و ابطال برخي پروازها بوده ايم، اين موضوع به دليل شرايط جوي بوده است و باند فرودگاه تبريز هيچ گاه براي نشست و برخاست هواپيما ها بسته نبوده است.

وي افزود: دستگاه سه كاره برف روب ساخت كشور آلمان است كه با هزينه 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات شركت فرودگاه هاي كشور خريداري شده است كه نخستين نوع از اين ماشين در سطح فرودگاه هاي كشور است.

 سوال بعدي یکی از خبرنگاران در باره دليل زيان ده بودن فرودگاه تبريز بود كه مديركل فرودگاه هاي استان با اشاره به اينكه از مجموع 54 فرودگاه كشور تنها 2 فرودگاه سودده هستند گفت: دليل اين موضوع حجم بالاي پروژه هاي عمراني در فرودگاه تبريز است كه باعث مي شود بخش عمده يي از اعتبارات اختصاص يافته از طرف شركت فرودگاه هاي كشور صرف اين پروژه ها شود و تلاش ما اين است كه حتیالمقدور از اعتبارات شركت براي توسعه پروژه هاي فرودگاه استفاده كنيم و به طرف استفاده از اعتبارات استاني نرويم.

مديركل فرودگاه هاي استان در پاسخ به سوالي در مورد برنامه هاي اين اداره كل براي ايام نوروز نيز گفت: روزانه بطور متوسط حدود 30 پرواز از فرودگاه تبريز انجام مي شود و  آمار اين فرودگاه در حوزه مسافري نسبت به سال گذشته از افزايش 2 درصدي برخوردار است و براي ايام نوروز نيز شركت هاي داخلي و خارجي برنامه هاي خود به ما ارائه داده اند كه در حال برنامه ريزي براي افزايش پروازها هستيم.

صفايي در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران گفت: در سفر اخير رئیس جمهور به فرانسه علاوه بر عقد قرارداد براي خريد هواپيماهاي جديد، دو تفاهمنامه نيز براي توسعه فرودگاه هاي اصفهان و مشهد نيز نهايي شد كه ممكن است اين سوال را به اذهان متبادر كند كه چرا فرودگاه تبريز جايي در اين قراردادها ندارد كه بايد پاسخ داد وضعيت فرودگاه تبريز هم در حوزه Air side و هم Land side به مراتب جلوتر از فرودگاه هاي مشهد و اصفهان است بطوري كه باند و سيستم روشنايي فرودگاه تبريز در كشور منحصر به فرد است و با تغييرات اندك در قسمت پاركينگ، هواپيماي ايرباس380  نيز براحتي مي تواند در باند فرودگاه تبريز به زمين بنشيند.

پس از پايان اين نشست خبري ، خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور در پروژه هاي پاركينگ طبقاتي و هم چنين ساختمان ديزل ژنراتور از اين پروژه ها بازديد کردند.

ارسال نظر